Nazwa forum

Opis forum


#1 2011-03-07 17:34:29

Rogosline

Administrator

Zarejestrowany: 2011-03-06
Posty: 9
Punktów :   

Aplikacje na Moderatorów i na Administratorów

Temat zapewne pomoże nowym i starym użytkownikom. W tym poradniku opiszę bardzo jasno od podstaw jak się dostać do teamu MPCforum.



Zacznijmy od podstaw.


Czym jest Kidmoderator?

Kidmoderator --> Jest to najniższa ranga posiadająca uprawnienia na forum w określonym dziale. Ranga ta posiada niewielkie prawa do zarządzania działem. Jakie to prawa? Opiszę poniżej. Ranga ta jest zrobiona w celu wyszkolenia go do przyszłej pracy jako moderator.

Dlaczego warto dostać się do teamu MPCforum?

Często sobie ludzie zadają pytania: Po co mi to? Jaki to ma sens? Otóż dołączenie do naszego teamu gwarantuje Ci nowe doświadczenie, jakie zdobędziesz podczas 2- miesięcznego szkolenia. Będziesz pod opieką moderatorów, którzy pokażą Ci jak zarządzać działem i użytkownikami. Takie doświadczenie jest cenione. przy prawie 200tys. zarejestrowanych userów na pewno się dużo nauczysz .


Jak dostać się do teamu?

Ubiegając się o rangę, należy złożyć aplikacje w tym dziale. Każda osoba składając podanie oferuje pomoc tylko w jednym dziale, po czym oceniać go będą:

- Moderator działu w którym się ubiegasz o kidmoda

- Global Moderator

- Administrator

Każda z powyższych osób ma prawo do wypowiedzi. Nikt im tego nie zabroni.

Ktoś się nie zgadza. Co teraz?

Jeżeli moderator nie zgadza się na przyjęcie do teamu, podając argumenty aplikacja zostaje odrzucona. Jeżeli w dziale jest więcej moderatorów to głosy będą rozprowadzane.

Udało mi się! Co teraz?

W ciągu 24 godzin administracja doda Ci prawa i nałoży obowiązki. Jako nowy kidmoderator podlegasz moderatorowi działu i rangi wyższej (Global Moderator, Administrator)

Ile trwa okres kidmoderatora? Co potem?

Pełen okres kidmoda trwa 2 miesiące. To sporo czasu na wykazanie swoich umiejętności w zarządzaniu działem, oraz komunikacji. Po tym okresie moderator decyduje czy otrzymasz promocję do rangi moderator, lub zostaniesz zdegradowany do rangi Members.

Były pytania i odpowiedzi. Mam nadzieje, że rozwiąże to wasze problemy .

Teraz część "aplikacyjna"

Przedstawię wam opis, na co patrzymy podczas doboru na kidmoderatora.

1.) Przed wszystkim najważniejsza jest estetyka. Pisanie chaotycznie prowadzi do zawalenia sprawy.

2.) Pisanie o swoich ocenach jest głupotą. Nie obchodzą nas wasze oceny w szkole. Jest to zbędne.

3.) Wiek jest dosyć ważny. Także prosimy o podanie go.
4.) Bierzemy pod uwagę wkład i zachowanie na forum. Dobrą rzeczą też, jest wcześniejsza rozmowa z modem, ponieważ zyskujesz jego zaufanie .

5.) Podawać linki do waszych tutoriali. Dzięki temu zwiększacie swoje szanse na rangę.

6.) Szczególnie ważnym, jest podanie kontaktu z osobą ubiegającą się o stanowisko.

7.) Spamowanie i zawracanie głowy moderatorom, globcom i adminom nie jest dobrym pomysłem. To tylko zniechęca. Na każdego przyjdzie czas.


Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.p2mail.pun.pl www.ngra.pun.pl www.bfb.pun.pl www.miniland.pun.pl www.wirtualnapolityka.pun.pl